Ekonomi

Zscaler Hisseleri Operasyon Direktörü Ayrıldıktan Sonra Düştü, Wolfe Alarm Verilmemesini Tavsiye Etti

Zscaler (ZS) hisseleri, şirketin 2 Şubat’ta Operasyon Direktörünün ayrılacağını duyurmasının ardından Pazartesi günü açılış zili öncesinde piyasada %2,1 düştü.

Siber güvenlik firmasının COO’su Dali Rajic, 29 Ocak’ta görevinden istifa ederek şirketin yönetici liderliğinde büyük bir değişikliğe yol açtı. Rajic’in istifası 2 Şubat’ta yürürlüğe girdi.

Zscaler henüz resmi olarak Rajic’in yerine geçecek ismi belirtmedi. Ancak LinkedIn profiline göre, daha önce NOW’da Lider Yardımcısı ve Amerika Satışları COO’su olarak görev yapan Jason Sutton’ın, Zscaler’in COO’su olarak göreve başlaması bekleniyor.

“Genel olarak, Dali kadar saygın ve yetenekli birinin ayrıldığını görmek zor olsa da (bir sonraki fırsatını öğrenmek için sabırsızlanıyoruz), Zscaler’in hala iyi yönetildiğine inanıyoruz ve güncellenmiş rehber eksikliğini olumsuz bir gösterge olarak görmüyoruz. önümüzdeki çeyrek için” dedi Wolfe Research analistleri bir raporda. “Görmüyoruz” yorumunu yaptı.

Ancak Morgan Stanley, Zscaler’in satış çerçevesini oluşturmada çok önemli bir rol oynadığına inandığı Rajic’in ayrılmasının ardından daha muhafazakar bir görüş dile getirdi.

Analistler, “Özet olarak, COO’nun geçen haftaki istifasının ardından satışlardaki aksama potansiyeli konusunda biraz daha ihtiyatlı bir bakış açısına sahibiz” dedi.

“Yılın ikinci yarısında sertleşen fatura karşılaştırmaları ve artan rekabet nedeniyle yatırımcı beklentilerinin yüksek olmaya devam ettiğini düşünmekle birlikte, kısa vadeli gelir tahminlerinde sınırlı büyüme potansiyeli öngörüyoruz. Eşit Ağırlık notumuzu koruyoruz” diyerek sözlerini tamamladılar.

Rajic, 2019’da Pazara Çıkış Lideri ve Gelirlerden Sorumlu Başkan olarak şirketin bir parçası oldu ve 2022’de COO’ya terfi etti.

Bu makale yapay zeka yardımıyla üretilmiş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu