Haber

Haluk Bayraktar’a canlı yayında Kılıçdaroğlu’ndan yanıt: Şampiyonlar liginde de yer alacaklar

TEKNOFEST’in Atatürk Havalimanı’nda başladığı akşam Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Atatürk Havalimanı” başlığıyla paylaştığı video tartışma konusu oldu. Bu paylaşımın ardından Kılıçdaroğlu ile Baykar Teknoloji Genel Müdürü Haluk Bayraktar arasında yeni bir polemik başladı.

“HALA ABD’NİN BUNU YAPABİLECEĞİNİ DEĞERLENDİRİYORUZ”

Atatürk Havalimanı’nın havacılık ve uzay çalışmalarının merkezi haline geleceğini açıklayan Kılıçdaroğlu, projeyi Amerika’daki Sierra Nevada (SNC) şirketinin sahipleri Eren Özmen ve Fatih Özmen ile birlikte yürüteceğini söyledi. Bayraktar ise, “Hala ‘en iyisini’ Türklerin değil ABD şirketlerinin yapabileceğini düşünmek… Nuri Demirağ’ın uçaklarını toprağa gömen zihniyet hiç değişmedi.” Kılıçdaroğlu’na diyerek tepki gösterdi.

“BU KADAR SİYASİ OLMAYIN HALUK BAY.”

“ONLARA HER TÜRLÜ DESTEĞİ VERECEĞİZ”

“TAŞI TAŞA TAŞIYAN KİMİN SİYASİ GÖRÜŞÜNE BAKMIYORUM”

Kılıçdaroğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “Bütün bu gelişmeleri parti devlet süreci içinde yaptılar. Kılıçdaroğlu gelir mi aynı mantıkla mı gider, parti başka devlet. Ben de Samsun’da TEKNOFEST’e gittim. Pırıl pırıl gençler vardı. Bilmeyenler söylesinler, ‘Milletvekiliniz bizim aleyhimize konuşuyor’ diyecekler. Bu ülkede kim taş üstüne taş koyuyorsa siyasi görüşüne bakmam, keşke Bayraktar benimle TEKNOFEST’te tanışsaydı. haberler ‘Gelmek istiyorum’ dedim. Muhtemelen tereddüt etti ve TEKNOFEST’ten kendisi ayrıldı. Bakan ya da bakan yardımcısı bizi alıp gezdirdi.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu