Bu Oldu! Denizden Otomobil Lastiği ve Market Arabası Çıktı: 2,3 Ton Çöp Toplandı
![](https://haber-adakli.com.tr/wp-content/uploads/2023/09/bu-oldu-denizden-otomobil-lastigi-ve-market-arabasi-cikti-23-ton-cop-toplandi-UGNb7Oj6.webp)
Denizi temizlemek isteyen vatandaşlar gördüklerine inanamadı. Araba lastikleri, market arabaları, zihni dinlendirecek her şey denizde mevcut. Bodrum Belediyesi’nin başlattığı faaliyette denizden toplam 2 bin 283 kilogram çöp toplandı.
Bodrum’un çeşitli koy ve kıyılarının atıklardan temizlenmesi amacıyla başlatılan ‘Deniz Tabanı Temizleme Etkinliği’ Ortakent ve Güvercinlik Mahallesi’nde devam etti.
![](https://haber-adakli.com.tr/wp-content/uploads/2023/09/bu-oldu-denizden-otomobil-lastigi-ve-market-arabasi-cikti-23-ton-cop-toplandi-0-gLBGNMfZ.jpg)
Bodrum Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü ve Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı istekli bir dalış grubu, denizden çeşitli atık malzemeleri topladı.
![](https://haber-adakli.com.tr/wp-content/uploads/2023/09/bu-oldu-denizden-otomobil-lastigi-ve-market-arabasi-cikti-23-ton-cop-toplandi-1-VwkglGdn.jpg)
31 Ağustos Perşembe günü Ortakent İlçesi’nde düzenlenen etkinlikte belediye ekipleri, 520 kg kauçuk, 5 kg metal, 3 kg plastik ve 2 kg cam atık olmak üzere toplam 530 kg atık malzemeyi denizden kaldırdı.
![](https://haber-adakli.com.tr/wp-content/uploads/2023/09/bu-oldu-denizden-otomobil-lastigi-ve-market-arabasi-cikti-23-ton-cop-toplandi-2-2yFmtKvz.jpg)
Toplanan atık malzemeler ekipler tarafından ayrıştırıldıktan sonra Bodrum Belediyesi 1’inci Sınıf Atık Toplama Merkezi’ne nakledildi.
![](https://haber-adakli.com.tr/wp-content/uploads/2023/09/bu-oldu-denizden-otomobil-lastigi-ve-market-arabasi-cikti-23-ton-cop-toplandi-3-8ZXfy1XY.jpg)
6 Eylül Çarşamba günü Güvercinlik İlçesi’nde düzenlenen etkinlikte ekipler, 75 kg kauçuk, 13 kg plastik, 21 kg metal, 7 kg cam ve 18 kg olmak üzere toplam 134 kg atık malzemeyi denizden çıkardı. kg tekstil atığı.
![](https://haber-adakli.com.tr/wp-content/uploads/2023/09/bu-oldu-denizden-otomobil-lastigi-ve-market-arabasi-cikti-23-ton-cop-toplandi-4-CgyE51jl.jpg)
19 Temmuz’da başlatılan temizlik kampanyasında Türkbükü, Gündoğan, Yalıkavak, Gümüşlük, Küçükbük, Turgutreis, Akyarlar, Kadıkalesi, Ortakent ve Güvercinlik Mahallelerinde toplam 2 bin 283 kilogram atık toplandı.
![](https://haber-adakli.com.tr/wp-content/uploads/2023/09/bu-oldu-denizden-otomobil-lastigi-ve-market-arabasi-cikti-23-ton-cop-toplandi-5-2GBdfhXu.jpg)
Etkinliğin son ayağı ise 13 Eylül’de saat 10.00’da Kumbahçe Koyu’nda gerçekleştirilecek. Deniz tabanından uzaklaştırılacak atıklar ve bu dönemde yapılan çalışmaları gösteren fotoğraflar Bodrum Belediye Meydanı’nda sergilenecek.
![](https://haber-adakli.com.tr/wp-content/uploads/2023/09/bu-oldu-denizden-otomobil-lastigi-ve-market-arabasi-cikti-23-ton-cop-toplandi-6-fjzVrMS4.jpg)