Haber

Bu Oldu! Denizden Otomobil Lastiği ve Market Arabası Çıktı: 2,3 Ton Çöp Toplandı

Denizi temizlemek isteyen vatandaşlar gördüklerine inanamadı. Araba lastikleri, market arabaları, zihni dinlendirecek her şey denizde mevcut. Bodrum Belediyesi’nin başlattığı faaliyette denizden toplam 2 bin 283 kilogram çöp toplandı.

Bodrum’un çeşitli koy ve kıyılarının atıklardan temizlenmesi amacıyla başlatılan ‘Deniz Tabanı Temizleme Etkinliği’ Ortakent ve Güvercinlik Mahallesi’nde devam etti.

Bodrum Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü ve Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı istekli bir dalış grubu, denizden çeşitli atık malzemeleri topladı.

31 Ağustos Perşembe günü Ortakent İlçesi’nde düzenlenen etkinlikte belediye ekipleri, 520 kg kauçuk, 5 kg metal, 3 kg plastik ve 2 kg cam atık olmak üzere toplam 530 kg atık malzemeyi denizden kaldırdı.

Toplanan atık malzemeler ekipler tarafından ayrıştırıldıktan sonra Bodrum Belediyesi 1’inci Sınıf Atık Toplama Merkezi’ne nakledildi.

6 Eylül Çarşamba günü Güvercinlik İlçesi’nde düzenlenen etkinlikte ekipler, 75 kg kauçuk, 13 kg plastik, 21 kg metal, 7 kg cam ve 18 kg olmak üzere toplam 134 kg atık malzemeyi denizden çıkardı. kg tekstil atığı.

19 Temmuz’da başlatılan temizlik kampanyasında Türkbükü, Gündoğan, Yalıkavak, Gümüşlük, Küçükbük, Turgutreis, Akyarlar, Kadıkalesi, Ortakent ve Güvercinlik Mahallelerinde toplam 2 bin 283 kilogram atık toplandı.

Etkinliğin son ayağı ise 13 Eylül’de saat 10.00’da Kumbahçe Koyu’nda gerçekleştirilecek. Deniz tabanından uzaklaştırılacak atıklar ve bu dönemde yapılan çalışmaları gösteren fotoğraflar Bodrum Belediye Meydanı’nda sergilenecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu