Haber

Ankara’da eski ortağı ve alacaklısını öldüren sanığa iki müebbet hapis

Ankara’da Sinan Bayat emekli maaşı ile 2 yıl önce arkadaşı Hicabi Çınar ile emlak işine girdi.

Bayat bir süre sonra Çınar’ın kendisini dolandırdığını düşünüp iştirakten ayrıldı. Bayat, alacaklıları Mürsel Acar ve Erdoğan Çakmak ile 6 Kasım 2021’de bir araya geldi.

İddiaya göre Bayat, borcunu ödemeyen Acar ve arkadaşı Çakmak’a ateş açtı. Mürsel Acar hayatını kaybetti, Erdoğan Çakmak yaralandı.

Polis ekiplerince yakalanıp gözaltına alınan Sinan Bayat, Hicabi Çınar’ı bir hafta önce tabancayla öldürdüğünü, cesedinin Çankaya ilçesindeki iş yerinde olduğunu söyledi.

Tutuklanmış

Belirtilen adrese giden polis, Hicabi Çınar’ın cansız bedenine ulaştı. Adliyeye sevk edilen Sinan Bayat, görevden alındığı hakim tarafından ‘kasten öldürme’ suçundan tutuklandı.

“Paramı vermeyince canım sıkıldı”

Sinan Bayat’ın Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki yargılanmasına devam edildi.

Daha sonra Bayat, Çınar’ın daireyi satmak için kendisinden para aldığını ancak daire için parasını geri alamadığını ifade etti. “Buna rağmen bir süre sonra Hicabi Çınar işyeri açmak için benden tekrar borç aldı ama istesem de parayı vermeyince üzerine kızdım.”dedim.

“Evi ipotek ettirip kredi çekti”

Çınar’ı öldürdüğünü kimseye söylemeden daha önce kendisini dolandırdığını iddia ettiği ST ve Mürsel Acar’ı aramaya başladığını anlatan Bayat, ST’nin şehir dışında olduğunu öğrenince Ankara’da Acar ile görüştüğünü söyledi.

Bir dönem birlikte inşaat işi yaptıkları Acar’ın talebi üzerine kredi çekip eşi adına kayıtlı evi ipotek ettirdiklerini belirten Bayat, Mürsel Acar’ın ödemeyince evinin icradan satıldığını iddia etti. kredi, “Hicabi’yi öldürdükten sonra Mürsel’den paramı almak istedim. Erdoğan’la Mürsel’e gittik. Mürsel parasının olmadığını söyledi. Bu arada telefonda balon patlatma oyunu oynuyordu. Erdoğan’la gülüyorlardı. Ben de sinirlendim, Erdoğan’a elimden ateş ettim.”dedi.

İki kez müebbet hapis cezası

Tarafların avukatlarının ifadelerini alan mahkeme heyeti, ardından kararını açıkladı.

Sanık Sinan Bayat, Hicabi Çakmak ve Mürsel Acar’ı ‘kasten öldürme’den 2 müebbet, Erdoğan Çakmak’ı ‘kasten öldürmeye teşebbüs’ten 12 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu